کالیبراسیون انواع ماشین های اعمال نیرو تا ظرفیت 300 فشاری و 75 تن کششی
کالیبراسیون دورسنجی
ارائه خدمات کالیبراسیون سرعت سنجی ماشین های اعمال نیرو
ارائه خدمات کالیبراسیون انواع لودسل تا ظرفیت 300 تن

لودسل:

مبدل وسیله ای است که انرژی را از نوعی به نوع دیگر تبدیل می­ کند. مبدل ­های الکتریکی که در اندازه­ گیری نیرو بکار می‌روند، انرژی مکانیکی (نیرو) را به انرژی الکتریکی (سیگنال الکتریکی) تبدیل می­ کنند و لودسل نامیده می‌شوند. لودسل‌ها به سه دسته کلی طبقه‌بندی می‌شوند:

  • لودسل خمشی (Shear beam load cell)

لودسل‌های خمشی به طور گسترده و در اندازه‌گیری نیروهای فشاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. ساختار اصلی یک لودسل خمشی شامل یک قطعه با قابلیت ارتجاع می‌باشد. این قطعه از جنس فلز می‌باشد که با اعمال نیرو، به صورت کششی تغییر شکل می‌دهد و با حذف نیرو به حالت اولیه باز می‌گردد. این تغییر شکل (نیرو) توسط حسگرهای روی قطعه ثبت و به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌شود.

  • لودسل کششی (S type load cell)

لودسل‌های کششی بطور گسترده در اندازه‌گیری نیروهای کششی و در شرایط خاص به منظور اندازه‌گیری نیروی‌های فشاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. یک قطعه با خاصیت ارتجاعی در مرکز این لودسل تعبیه شده است که با حذف نیرو از روی لودسل، به حالت اولیه باز می‌گردد. تغییر شکل حاصل از اعمال نیرو بر روی لودسل کششی، توسط حسگرهای روی قطعه ثبت و به سیگنال الکتریکی تبدیل می‌شود.

  • لودسل فشاری (compression load cell)

لودسل‌های فشاری در اندازه‌گیری نیروهای فشاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این تفاوت که اعمال نیروی فشاری باید در راستای محور اصلی لودسل صورت پذیرد. شکل ظاهری این لودسل شبیه قوطی می‌باشد و یک حسگر تعبیه شده در مرکز لودسل، سیگنال الکتریکی حاصل از اعمال بار را روی نمایشگر لودسل ثبت می‌کند. این سیگنال با نیروی وارد بر لودسل رابطه مستقیم دارد.

 

 

انواع لودسل‌ها در ماشین‌های اعمال نیرو بکار گرفته می‌شوند. این ماشین‌ها باید به صورت دوره‌ای کالیبره شوند. آزمایشگاه کالیبراسیون فنی و مکانیک خاک، قادر است به کمک مجموعه لودسل‌های خود ماشین‌های اعمال نیروی کششی را تا ظرفیت 75 تن و ماشین‌های اعمال نیروی فشاری را تا ظرفیت 300 تن کالیبره کند.

همچنین این آزمایشگاه به تازگی با تجهیز مجموعه خود به یک لودسل فشاری 300 تن کلاس 00 می‌تواند مجموعه لودسل‌های فشاری را کالیبره کند.

 لودسل فشاری

 

لودسل فشاری 300 تن مدل KTN-D:

این لودسل کلاس 00 به منظور مقایسه مؤسسات ملی با یکدیگر و ردیابی آزمایشگاه‌های کالیبراسیون معتبر، به‌کار گرفته می‌شود. از ویژگی‌های این لودسل می‌توان به دقت بالا (مطابق جدول)، مقاومت در برابر نیرو و گشتاور وارد شده، وزن پایین و پایداری بلند مدت آن اشاره کرد. همچنین، طراحی این لودسل به گونه‌ای است که نتایج حاصل بدون در نظر گرفتن شرایط محیطی و در مکان‌های مختلف یکسان می‌باشد و مطابق جدول از تجدیدپذیری قابل قبولی (045/0 درصد) بهره می‌برد.

 

پکیج کامل لودسل

 

لودسل مقاومت فشاری 3000 کیلونیوتن

 

 

 مشخصات فنی لودسل فشاری 3000 کیلونیوتن

 لودسل فشاری 3000 کیلونیوتن

 

 

 

 

 

بالا